Rezervovat

Přírodní klenot Broumovsko

Broumovský benediktinský klášter, skalní masivy, překrásná příroda,
relaxace i vyžití. To vše a mnohem více na Broumovsku najdete.

 

Region Broumovsko

Broumovský region je krajem pískovcových skal, stolových hor a barokních památek. Kromě broumovského kláštera zde můžete obdivovat mnoho přírodních atraktivit, mezi které jednoznačně patří Adršpašsko-teplické skály, stolová hora Ostaš, Broumovské stěny s kamennými hřiby, výletní místo Hvězda s restaurací, nejvyšší vrchol regionu Ruprechtický Špičák s rozhlednou, rozhledna Čáp poblíž výletního místa Bischofstein, Stolové hory Polsko, polské podzemní město Osówka. 

Kromě toho nabízí Broumovsko mnoho způsobů sportovního a turistického vyžití. Hned v těsné blízkosti kláštera je nově otevřena půjčovna kol, v nedaleké Polici nad Metují zase půjčovna koloběžek. V deset kilometrů vzdáleném Meziměstí si na své přijdou milovníci bowlingu a střílení, které nabízí Centrum Walzel. Návrat do dětství si můžete zprostředkovat v Muzeu Merkur v Polici nad Metují. Zájemci o původní řemesla a historii by neměli vynechat Mlýn Dřevíček v Horní Dřevíči. www.broumovsko.cz.

Janovičky

Janovičky jsou svými 664 metry nejvýše položenou obcí Broumovska a leží na 
zalesněných svazích Javořích hor. Díky tomu umožňují mnohé sportovní a relaxační 
vyžití.

Sjezdovka a lyžařský vlek hned pod hotelem potěší zejména milovníky zimních sportů. Díky skvělé poloze je hotel ideální základnou pro výlety po Broumovsku, do blízkých Adršpašských skal, Broumovských a Teplických stěn nebo Dolnoslezského pomezí. Broumovsko rovněž představuje klenotnici barokních památek, především z dílny architektů Dientzenhoferů, s dominantou Broumovského kláštera nad městem.

Adršpašsko-teplické skály – Nejmohutnější skalní bludiště Evropy

Navštivte Adršpašsko-teplické skalní město, které udivuje svými pískovcovými útvary a řadí se mezi největší v Evropě. Nikde jinde ve Střední Evropě nenajdete na tak malé ploše tolik úchvatných pískovcových skal a roklí. Navštívit můžete také jediné horolezecké muzeum v České republice, které se nachází v zámku Adršpach.

Broumovsko a Kladsko – Krajem úchvatné barokní architektury

Vydejte se do světa opulentního baroka, skrytého v severovýchodním výběžku České republiky u polských hranic a objevte jeho podmanivý genius loci, vtisknutý mu architekty Deintzenhofery. V celém regionu Broumovska se nachází devět unikátních barokních kostelů, které byly postaveny těmito slavnými architekty. Každý z kostelů je jiný a má svůj originální půdorys, každý z nich by obstál sám o sobě, ovšem jako skupina tvoří nádherný celek, který určuje ráz Broumovské kotliny.

 

Centrum Walzel

Centrum Walzel, nacházející se pouhých 15 minut jízdy od našeho hotelu, nabízí moderní střelnici, bowling bar, fitness, lezeckou stěnu, solnou jeskyni, laserovou střelnici a mnoho dalšího.